Головна-ТОР3

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

В цій пам’ятці ми зібрали відповіді на найбільш поширені питання, з якими стикаються студенти та їх наукові керівники під час підготовки конкурсних робіт.

Питання перше: «З чого починати?». Про це вже багато написано. Наприклад ось тут: https://studway.com.ua/yak-napisati-naukovu-stattyu/ Проте, виходячи з  досвіду, запропонуємо декілька порад:

Перша порадапочніть з себе. Якщо Ви вирішили братися за підготовку роботи, визначтесь, чи внутрішньо готові Ви до участі у конкурсі. Не бійтеся братись за дослідження, якщо не маєте досвіду. Почніть. Головне бути впевненим у собі і сконцентрованим на науковій проблемі, якою займаєтесь. Перемагає лише той, хто хоче перемогти.

Друга порадаоберіть наставника. Ваш успіх багато в чому залежить від Вашого керівника. Пам’ятайте, що справжнім наставником і порадником для Вас може бути лише той викладач, який мотивований на співпрацю і успіх. Досвідчений, але не мотивований науковець зможе надати Вам лише формальні поради. Тому орієнтуйтесь на викладачів, які виявляють щирий інтерес до Вас, як студента. Цей інтерес може стати основою плідного співробітництва. Пам’ятайте також, що викладачі часто самі визначають перспективних для наукової роботи студентів. Якщо викладач сам ініціює співробітництво – погоджуйтесь.

Третя порадапрацюйте вдвох. Умови конкурсу дозволяють подавати одну конкурсну роботу від двох студентів. Подумайте про товариша, з яким Вам було б цікаво працювати.

Четверта порадабудьте готові до критики. З перших кроків в роботі навчіться слухати поради і не боятись критики. Вважати свій текст досконалим – поширена хиба початківців.

П’ята порадабудьте готові жертвувати вільним часом. Пошук і відкриття – найбільше задоволення науковця. Але за нього треба платити власним дозвіллям.

Питання друге: «Коли дедлайн?»

Орієнтуватись на дедлайн і відтягувати до останнього роботу – прирікати себе на неуспіх. Рекомендуємо орієнтуватись на наступні контрольні дати:

  • до 1 жовтня визначитися із орієнтовною темою роботи та її виконавцями;
  • до 1 листопада підготувати тези доповіді за тематикою роботи і подати їх до участі на університетській конференції;
  • 1-22 грудня І тур конкурсу, роботи подаються на розгляд університетської конкурсної комісії (голова – д.ю.н., Запара С.І.).
  • до 20 січня надіслати конкурсні роботи до базових навчальних закладів

Питання третє «Як правильно оформлювати роботу?»

Умови проведення конкурсу і вимоги до оформлення робіт докладно описані у відповідному наказі, який щорічно видається Міністерством освіти і науки. Наразі, наказу про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2019/2020 не видано. Проте, можна ознайомитися із минулорічним.

Питання четверте «Як забезпечити роботі найвищі бали»

Врахуйте, що рецензенти будуть оцінювати Вашу роботу за низкою критеріїв:

1) новизна та оригінальність ідей (до 15 б.);

2) обрана методика дослідження (до 15 б);

3) актуальність обраної проблеми (до 10 балів);

4) теоретичні наукові результати (до 10 балів);

5) ступінь самостійності роботи (до 10 б.);

6) рівень використання наукової літератури та інших джерел інформації (до 5 б);

7) структурованість роботи та грамотне викладення поглядів автора (до 5 б);

8) обґрунтованість пропозицій для можливості їх реалізації у нормотворчості та/або нормо застосуванні (до 5 б);

9) якість візуалізації роботи у схемах, таблицях, зображеннях й інших додаткових формах (до 5 б);

10) використання іноземної літератури при проведенні дослідження, результати якого викладено в науковій роботі (до 5 б);

11) якість оформлення роботи (до 5 б).

Важливо врахувати, що за кожен наявний документ про впровадження результатів у навчальній і/або науковій діяльності нараховується 2 бали за кожне впровадження; за наявний документ про впровадження результатів у нормотворчій або нормозастосовній юридичній діяльності – 10 балів за кожне впровадження (всього за впровадження можна отримати до 20 балів). За кожну наявну скан-копію наукової публікації із зашифрованими відомостями про авторів, наукового керівника та закладу вищої освіти – по 2 бали (всього за публікації можна отримати до 10 балів).

При цьому, ознаки плагіату, виявлені у роботи є достатньою підставою для зняття роботи з розгляду. Тому уважно слідкуєте за цитуванням і уникайте будь-яких запозичень, не підкріплених посиланням. Радимо перевіряти текст на плагіат відповідними програмами, наприклад цією: https://text.ru/antiplagiat

Сподіваємося, що ці поради допоможуть Вам підготувати якісні конкурсні роботи і перемогти. Якщо ж Ви не знайшли у тексті пам’ятки чи за посиланнями відповіді на своє питання – порадьтесь із заступником декана з наукової роботи Миколою Анатолійовичем Михайліченком. Знайти його можно в каб. 236г. або в каб. 231г. Адреса електронної пошти: mikhailichenko@ukr.net